Gmina Polkowice chce jeszcze efektywniej oszczędzać energię. Planowana wymiana lamp na ekoenergetyczne ma objąć miasto i obniżyć zużycie nawet o 50 proc. W sumie zostanie wymienionych 151 lamp.

Zadanie podzielono na sześć etapów. Do końca roku gmina ma zrealizować dwa etapy prac.  Cała inwestycja, która pochłonie 5 mln zł zostanie zakończona w 2012 roku.

Wkrótce rozpocznie się I etap projektu, w którym zostanie wymienione oświetlenie przy ul. 3 Maja. W tym roku zostaną także wymienione lampy przy ul. Kolejowej. Koszt realizacji I etapu inwestycji to 297 tys. zł. Nowe lampy będą zużywać mniej energii, a ponadto wyposażono je w system redukcji oświetlenia. Dzięki niemu, w nocy, przy mały ruchu ulicznym, zmniejszać się będzie natężenie wiązki światła, co również wpłynie na zmniejszenie zużycia energii.

Gmina już od kilku lat podejmuje działania zmierzające ku zmniejszeniu zużycia energii. Od 2008 roku wymieniono niemal 500 opraw lamp ulicznych i parkowych na terenie gminy – z przestarzałych na nowsze, dające mniejsze zużycie energii.

Gmina Polkowice jest również organizatorem Forum Ekoenergetycznego. Realizuje wiele nowatorskich  projektów związane z ekoeneregią – na jej terenie znajdują się między innymi solary, a także przystanki oświetlane dzięki energii słonecznej.

Źródło: www.polkowice.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj