Gmina Polkowice chce jeszcze efektywniej oszczędzać energię. Planowana wymiana lamp na ekoenergetyczne ma objąć miasto i obniżyć zużycie nawet o 50 proc. W sumie zostanie wymienionych 151 lamp.

Zadanie podzielono na sześć etapów. Do końca roku gmina ma zrealizować dwa etapy prac.  Cała inwestycja, która pochłonie 5 mln zł zostanie zakończona w 2012 roku.

Wkrótce rozpocznie się I etap projektu, w którym zostanie wymienione oświetlenie przy ul. 3 Maja. W tym roku zostaną także wymienione lampy przy ul. Kolejowej. Koszt realizacji I etapu inwestycji to 297 tys. zł. Nowe lampy będą zużywać mniej energii, a ponadto wyposażono je w system redukcji oświetlenia. Dzięki niemu, w nocy, przy mały ruchu ulicznym, zmniejszać się będzie natężenie wiązki światła, co również wpłynie na zmniejszenie zużycia energii.

CCJ 300 x 250

Gmina już od kilku lat podejmuje działania zmierzające ku zmniejszeniu zużycia energii. Od 2008 roku wymieniono niemal 500 opraw lamp ulicznych i parkowych na terenie gminy – z przestarzałych na nowsze, dające mniejsze zużycie energii.

Gmina Polkowice jest również organizatorem Forum Ekoenergetycznego. Realizuje wiele nowatorskich  projektów związane z ekoeneregią – na jej terenie znajdują się między innymi solary, a także przystanki oświetlane dzięki energii słonecznej.

Źródło: www.polkowice.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj