Zbigniew Colbecki, 47-letni imigrant z Polski, który w oryginalny sposób zamiata ulice dzielnicy Chiswick w zachodnim Londynie, stał się kultową postacią i zyskuje sobie rosnące grono fanów – informuje”Daily Telegraph”.

Colbecki, który wykonując pracę kołysze się, wiruje i okręca na pięcie w takt muzyki słuchanej na iPodzie, znany jako "Ziggy Dust", stał się gorąco dyskutowanym tematem na internetowych forach. Dzięki swemu sprężystemu krokowi wpadł w oko mieszkańcom Londynu i trafił do internetowej przeglądarki YouTube. W swojej życiowej karierze był już zegarmistrzem i DJ-em. W Londynie mieszka od trzech lat.

– Taniec urozmaica mi pracę. Uwielbiam muzykę i taniec. Mam doświadczenie w występach przed publicznością i mieszkańcy Chiswick doceniają to i są nastawieni do mnie bardzo przyjaźnie – mówi Colbecki. – Matki z dziećmi zatrzymują się, by potańczyć ze mną, a jedna starsza pani nawet zatelefonowała do pracodawcy i powiedziała mu, że w czasie przerwy w pracy, chce mnie zaprosić na herbatkę. Nie jest to najciekawsza z prac, ale lubię ją, ponieważ widzę, że przynosi zadowolenie innym. Dzięki temu mam bardzo wielu przyjaciół.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj