Podczas międzyrządowych polsko-izraelskich konsultacji w Izraelu podpisano deklarację o współpracy w zakresie technologii związanych z zaopatrzeniem w wodę i zrównoważonym zarządzaniem energią.

Podpisanie „Wspólnej Deklaracji Ministerstwa Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Pracy Państwa Izrael w sprawie współpracy w dziedzinie polityk i technologii związanych z zaopatrzeniem w wodę i zrównoważonym zarządzaniem energią” odbyło się 24 lutego 2011 r. podczas polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych na szczeblu premierów, które odbyły się w Jerozolimie (Izrael). Deklarację podpisał Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Daniel Ayalon, wiceminister spraw zagranicznych Izraela.

– Ochrona środowiska wymaga współpracy ponad jakimikolwiek granicami geograficznymi. Podpisana z Izraelem deklaracja o współpracy ułatwi wymianę specjalistów, organizację wizyt studialnych i staży, a także prowadzenie wspólnych projektów i badań. Przede wszystkim umożliwi transfer innowacyjnych technologii pomiędzy naszymi krajami – mówi Bernard Błaszczyk, wiceminister środowiska.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj