Firma RTM, która planuje uruchomić sieć wypożyczalni rowerów publicznych w Gdańsku i Sopocie, ogłasza konkurs na kolorystykę jednośladów.

Rowery publiczne pojawią się na ulicach naszego miasta prawdopodobnie już w czerwcu. O tym, jak pomalowane zostanie 1200 rowerów zadecydować mają sami mieszkańcy. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy pokolorować znajdujący się poniżej szablon i przesłać swoją propozycję na adres e-mail mimosa@gdansk.gda.pl. Konkurs trwa do 27 lutego 2011 roku.

Autor najlepszej propozycji oprócz satysfakcji będzie mógł cieszyć się zestawem akcesoriów rowerowych ufundowanych przez projekt Civitas Mimosa.

Rowery wypożyczyć będzie można w rozsianych po mieście samoobsługowych wypożyczalniach. Nad ich rozmieszczeniem we współpracy z TRM pracował Zespół Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wypożyczanie jednośladu ma być banalnie proste – wystarczy do tego Karta Miejska, zwykła karta płatnicza, albo specjalna Karta Rowerowa wydawana przez operatora sieci wypożyczalni. Wstępne założenia inwestora przewidują, że pierwsze pół godziny jazdy rowerem publicznym będzie darmowe, a każda następna godzina będzie się wiązała z niewielką, kilkuzłotową opłatą, która będzie odliczana z konta, bądź też z abonamentu.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj