Zarząd województwa podlaskiego zdecydował o dofinansowaniu pięciu projektów związanych z ochroną środowiska, które uzyskały najwyższe oceny ekspertów w konkursie, ogłoszonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dzieki temu podlascy strażacy wzbogacą się o nowy sprzęt ratowniczy i specjalistyczne pojazdy.  Państwowa Straż Pożarna uzyskała na ten cel 2,2 mln zł. Z kolei wozy, które służyć będą ochronie lasów Puszczy Knyszyńskiej, zakupi gmina Czarna Białostocka za ponad 1,86 mln zł (z czego dofinansowanie wyniesie około 1,5 mln zł). W sprzęt zainwestuje też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku – dzięki 223 tys. zł  dofinansowania możliwe będzie wyposażenie w specjalne pojazdy do transportu zwierząt i monitoringu populacji.

Ponadto pieniądze z RPOWP zasilą Uniwersytet w Białymstoku, który, wykorzystując bazę Uniwersyteckiego Muzeum Przyrodniczego, chce budować świadomość ekologiczną mieszkańców Podlaskiego (dotacja to prawie 340 tys. zł). Z kolei Wysokie Mazowieckie rozbuduje składowisko śmieci. Będzie to możliwe dzięki dotacji sięgającej prawie 6 mln zł, przy łącznym koszcie inwestycji przekraczającym 8,6 mln zł.

Łączne dofinansowanie wszystkich projektów przekracza 10,3 mln zł i pochodzi z piątego priorytetu RPOWP poświęconego rozwojowi regionalnej i lokalnej infrastruktury ochrony środowiska.

źródło: wrotapodlasia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj