PWiK w Gorzowie Wlkp. podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach umowy gorzowskie przedsiębiorstwo otrzyma ponad 200 milionów złotych pożyczki. Pieniądze pomogą w rozpoczęciu realizacji działań związanych z projektem „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6″.

– Pożyczka daje nam uprawnienia do rozpoczęcia procedury przetargowej i stawia nas na pozycji potencjalnych beneficjentów do otrzymania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. A przypomnę, że na takie projekty jest dostępna pula 170 milionów euro. To nie jest jeszcze gwarancja, że dostaniemy te pieniądze, ale mam nadzieję, że być może za miesiąc będziemy oglądać projekt umowy o przyznanie dofinansowania – mówi dyrektor PWiK Bogusław Andrzejczak.

– Realizacja projektu to wiele korzyści dla mieszkańców Gorzowa i okolicznych miejscowości. A chodzi między innymi o to, że mieszkańcy uzyskają dostęp do sieci kanalizacyjnej, znacznie polepszy się stan środowiska i zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków – mówi koordynator projektu Maciej Koziński z PWiK.

Przyznana pożyczka umożliwia przeprowadzenie jeszcze w tym roku przetargu na wybór inżyniera kontraktu, budowy kanalizacji w Gorzowie. Natomiast na 2012 rok zaplanowane są przetargi na budowę kanalizacji w ościennych gminach – m.in. Deszczno, Santok, Lubiszyn. Realizacja projektu musi być zakończona do połowy 2014 roku.

W ramach inwestycji między innymi zostanie wybudowane blisko 200 kilometrów kanalizacji sanitarnej i 100 kilometrów sieci wodociągowej.

źródło: gorzow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj