Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski podpisał 26 września w Dźwirzynie dwa potwierdzenia dofinansowaniu – pierwsze dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz drugie – dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie Szczecińskim.

Dofinansowanie przyznano w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na realizację dwóch projektów: Poprawa jakości wody w Szczecinie – etap II oraz Ochrona Wód jeziora Miedwie.

Inwestycja prowadzona przez szczeciński ZWiK przewiduje m.in. budowę ponad 10 kilometrów nowej kanalizacji oraz budowę i wymianę części sieci wodociągowej. Zlikwidowana zostanie również lokalna oczyszczalnia ścieków.  – Jestem przekonany, że mieszkańcy będą pić wyłącznie czystą wodę – dodał wiceminister Gawłowski przekazując potwierdzenie o dofinansowaniu na kwotę 13 105 161,64 zł. Przypomnijmy, inwestycja prowadzona przez ZWiK w Szczecinie szacowana jest łącznie na ponad 26 mln zł.

Drugie przekazane potwierdzenie opiewa na kwotę 38 509 246, 25 zł. To zadanie, które realizowane będzie w gminie Kobylanka oraz mieście i gminie Stargard Szczeciński.  Zakres prac obejmuje budowę prawie 40  km sieci kanalizacji, renowację sieci kanalizacyjnej i przebudowę oczyszczalni ścieków w Stargardzie Szczecińskim. W wyniku realizacji projektu planuje się podłączenie do nowej sieci kanalizacyjnej 1775 mieszkańców oraz 15 podmiotów gospodarczych. Koszt całej inwestycji to niemal 95 milionów złotych. Jak dodał Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Jacek Chrzanowski, dzięki tej inwestycji Stargard Szczeciński będzie miał ponad 98% mieszkańców podłączonych do sieci kanalizacyjnej.

Potwierdzenia o dofinansowaniu odebrali Prezes ZWiK Sp. z o.o. w Szczecinie Beniamin Chochulski oraz Prezes MPGK Sp. z o.o. w Stargardzie Szczecińskim Sebastian Szwajlik.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj