Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Ponad 50 placówek weźmie udział w Wielkim Dniu Pszczół

Ponad 50 placówek weźmie udział w Wielkim Dniu Pszczół
jwo
07.08.2015, o godz. 14:30
czas czytania: około 2 minut
0

W sobotę ponad 50 placówek przyrodniczych z całej Polski weźmie udział w Wielkim Dniu Pszczół. W ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych można będzie poznać tajniki świata pszczołowatych i sposoby ich ochrony.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

W placówkach będzie się można dowiedzieć więcej na temat pszczołowatych i tego, jak je chronić.

Lista placówek zaangażowanych w Wielki Dzień Pszczół (organizowany po raz trzeci) dostępna jest na stronie organizatora.

W ogrodach botanicznych i parkach narodowych i krajobrazowych w całym kraju m.in. w Warszawie, Toruniu, Poznaniu, Łodzi i Mikołowie na Śląsku na zwiedzających czeka szereg atrakcji – edukacyjne gry o Zasadach Przyjaciół Pszczół, quizy, warsztaty z sadzenia roślin i budowania domków dla pszczół dziko żyjących czy spotkanie z pszczelarzem – poinformowała PAP przedstawicielka organizatorów.

Chętni, którzy chcą poznać fascynujący świat pszczołowatych, na hasło “Wielki Dzień Pszczół” wejdą bezpłatnie do placówek organizujących święto.

Główne obchody Wielkiego Dnia Pszczół odbędą się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu, Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.

W imprezę włączyły się też parki narodowe (m.in. tatrzański, roztoczański czy Gór Stołowych) i parki krajobrazowe (np. wdecki i wdzydzki).

Organizatorem obchodów święta i programu są Zakłady Tłuszczowe “Kruszwica” S.A.

W Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich zapylaczy.

Znaczenie pszczołowatych dla człowieka, środowiska i gospodarki jest nie do przecenienia. Warzywa, owoce, bawełna, migdały czy kawa to tylko niektóre produkty, które powstają dzięki zapylaniu przez pszczołowate – pszczoły miodne oraz licznie występujące w Polsce owady dziko żyjące. Jednak niemal połowa z występujących w naszym kraju gatunków pszczołowatych znajduje się na tzw. czerwonej liście i jest zagrożona wyginięciem.

PAP – Nauka w Polsce

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024