Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Ponad połowa gmin ogłosiła przetargi

Ponad połowa gmin ogłosiła przetargi
20.05.2013, o godz. 8:45
czas czytania: około 1 minuty
0

56 procent gmin w Polsce ogłosiło przetargi na odbiór śmieci - powinformował minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

– 56 procent gmin w Polsce ogłosiło przetargi na odbiór śmieci. Oczywiście to zadanie realizują samorządy. Chcielibyśmy, by przetargi ruszyły we wszystkich samorządach i by były rozstrzygnięte przed 1 lipca, bo wtedy możemy dopiero uruchomić to nowe działanie. Rola wojewodów jest wspierająca, czyli musimy wiedzieć, co się stanie w tych gminach, gdzie na przykład przetargi nie dojdą do skutku – mówił minister Boni w Rynie podczas Konwentu Wojewodów, na którym przedstawiciele administracji rządowej omawiali stan prac przy m.in. realizacji ustawy śmieciowej.

Boni podkreślił, że samorządy w ostatnich tygodniach przyśpieszyły prace nad przygotowaniem się do wejścia w życie ustawy. Pod koniec kwietnia było 36 proc. gmin, które ogłosiły przetargi na wywóz śmieci, teraz jest to ponad połowa samorządów. Minister zaznaczył również, że nie ma propozycji, by odroczyć termin wejścia w życie ustawy śmieciowej.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026