Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Poznań: Do urzędu tylko w maseczce. Kamery wyłapią jej brak

Poznań: Do urzędu tylko w maseczce. Kamery wyłapią jej brak
tom
15.12.2021, o godz. 9:03
czas czytania: około 2 minut
0

W budynku Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Gronowej montowane są specjalne kamery dzięki którym łatwiej będzie ukarać osoby, które nie noszą maseczek

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W urzędzie miasta zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe – zgodnie z aktualnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd. Niestety nie wszyscy stosują się do tego nakazu.

Pięć kamer sprawdzi maseczki

W budynku urzędu miasta przy ul. Gronowej rozpoczęto instalowanie 5 kamer, które są w stanie nagrywać obraz w wysokiej rozdzielczości. Jakość zdjęć jest tak dobra, że bez problemu można na nich rozpoznać twarze osób, które nie noszą nakazanych przepisami maseczek. Urządzenia zamontowano ze względu na klientów, którzy nie chcą zasłaniać ust i nosa mimo tego, że urzędnicy wielokrotnie zwracają im uwagę. Kilka razy trzeba było nawet wezwać policję.

Nagrania dowodem w sprawie

– Gdy na salę obsługi wchodzi ktoś bez maski, zawsze prosimy, by ją założył – mówi Michał Mieloch, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP. – Jeśli prośby nie przynoszą skutku, pozostaje nam wezwanie policji. Dzięki nowym kamerom będziemy mieli zabezpieczony materiał dowodowy w postaci wyraźnego zdjęcia, które będzie można przekazać policjantom bez wzywania mundurowych. System jest w dużej mierze automatyczny, sprzęt sam jest w stanie wykryć twarze, które nie są osłonięte i zrobić zdjęcie.

Kamery zainstalowane w urzędzie przy ul. Gronowej to rozwiązanie pilotażowe. Jeśli system okaże się sprawny i potrzebny, niewykluczone, że podobny sprzęt zostanie zamontowany także w innych salach obsługi klienta – np. w budynku przy ul. Libelta.

Strażnicy miejscy karzą za brak maseczek 

Maseczki trzeba nosić nie tylko w urzędach – także w sklepach, tramwajach czy autobusach. Przestrzegania przepisów pilnują strażnicy miejscy. Tylko w grudniu za brak maseczek nałożyli mandaty na 336 osób, wystawili 35 pouczeń, a 23 razy skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Najwięcej – aż 249 – osób otrzymało karę na terenie placówek handlowych, w tym na targowiskach; sporo mandatów wystawiono również w pojazdach komunikacji miejskiej (78 ukaranych i 8 wniosków do sądu).

Źródło: poznan.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024