Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Portugalia: Protesty przeciwko wysokim cenom paliw

Portugalia: Protesty przeciwko wysokim cenom paliw
PAP/dom
21.10.2021, o godz. 13:09
czas czytania: około 1 minuty
0

Czwartek jest w Portugalii dniem różnorodnych akcji protestu przeciwko wysokim cenom paliw. Dochodzi do czasowych blokad dróg, manifestacji ulicznych oraz bojkotu stacji paliwowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Przed południem w kilku miejscach stołecznej aglomeracji niezadowoleni z rosnących cen paliw kierowcy wstrzymywali ruch na drogach, a także włączali klaksony. Jedna z takich akcji odbyła się na moście im. 25 Kwietnia łączącym północą i południową część Lizbony.

Późnym popołudniem akcje protestu odbędą się też w centrum Lizbony oraz w śródmieściu Porto pod hasłem “Przeciwko podwyżkom cen paliw”.

Portal Sapo informuje, że w czwartek rano w całej Portugalii rozpoczął się dwudniowy bojkot stacji paliwowych przez kierowców. Protest, który został zwołany poprzez media społecznościowe, ma zmusić dostawców paliw do obniżek.

Tymczasem w czwartek rano premier Portugalii Antonio Costa zapowiedział, że jego rząd rozważa kolejną obniżkę podatków od paliw. Wyjaśnił, że decyzja ta ma służyć redukcji cen na stacjach paliwowych.

W sobotę rząd Costy opublikował przepisy, zgodnie z którymi obciążenie podatkowe dla producentów i dystrybutorów paliw oferowanych na stacjach będzie do stycznia 2022 r. mniejsze o 1 eurocenta na 1 litrze oleju napędowego oraz o 2 eurocenty na 1 litrze benzyny. Decyzja ta nie spowodowała jednak spadku cen na portugalskich stacjach paliwowych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024