W Warszawie na Krakowskim Przedmieściu leje się woda. Gorąca i pod wysokim ciśnieniem. Ruszyło mycie chodników po obu stronach ulicy.

W pierwszej kolejności pracami objęte są chodniki na wysokości Pałacu Prezydenckiego. Trzeba z nich usunąć stearynę, która wylała się ze zniczy. Czyszczenie granitowej nawierzchni prowadzone jest myjkami podającymi gorącą wodę pod wysokim ciśnieniem. Zabrudzenia wypłukiwane są z porowatej struktury kamienia silnym strumieniem wody. W ten sposób usunięta zostanie nie tylko stearyna, ale także osady komunikacyjne, pokonsumpcyjne, piasek i kurz.

W następnej kolejności chodniki myte będą już na całej długości Krakowskiego Przedmieścia, od pomnika M. Kopernika w kierunku Placu Zamkowego i z powrotem po przeciwnej stronie. Prace prowadzone są w dni powszednie. Takie porządki będą powtarzane aż do jesieni, a ich częstotliwość uzależniona będzie od stopnia zabrudzenia nawierzchni.

Mycie nawierzchni Krakowskiego Przedmieścia realizuje wyłoniona w przetargu firma Sintac Polska. Koszt tych prac w 2011 r. wyniesie ok. 330 tys. zł.

Już kolejny rok miasto pomaga administratorom budynków przy Krakowskim Przedmieściu utrzymać wysoki standard czystości chodników. Zgodnie z obowiązującym prawem o porządek na chodnikach powinni dbać zarządcy kamienic przylegających do danego trotuaru.

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj