Od godziny czwartej nad ranem w poniedziałek, 9 grudnia walczyli strażacy z bardzo dużym pożarem w Międzyrzeczu Górnym k. Bielska-Białej. W płonącej hali znajdowały się zbiorniki z odpadami chemicznymi.

– Na miejscu jest 25 zastępów straży pożarnej. Aktualnie pożar został ugaszony, trwa dogaszanie zarzewi ognia – mówi kpt. Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

W szczytowej fazie pożaru strażacy musieli chronić znajdujące się w sąsiedztwie ognia budynek administracyjny i bezpośrednio przylegający drugi obiekt.

– Obecnie pożar jest w miarę opanowany, ale trudno na chwilę obecną powiedzieć, jakie substancje znajdowały się wewnątrz hali, ponieważ dach hali zawalił się i nie ma możliwości, żeby ratownicy weszli bezpośrednio do środka – tłumaczy kpt. Patrycja Pokrzywa.

Pożar był bardzo trudny do ugaszenia. Płomienie miały kilkanaście metrów wysokości, w związku z tym strażacy gasili ogień z drabin pożarniczych. Na miejscu pojawili się też pracownicy Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy kontrolują stan powietrza.

Jak poinformował Adam Caputa, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, pożar hali firmy w Międzyrzeczu Górnym nie zagraża obecnie mieszkańcom miasta. Chmura dymu znad składowiska przesuwa się w kierunku Czechowic-Dziedzic oraz Goczałkowic Zdrój.

9 grudnia 2019, Międzyrzecze Górne, ul. Bieszczadzka godz. 4.05 – Dwadzieścia trzy zastępy straży pożarnej uczestniczy w gaszeniu pożaru hali firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów. Płoną między innymi zbiorniki z chemikaliami. W początkowej fazie pożaru było słychać serię eksplozji o różnej mocy. Co najmniej kilka razy wystrzelił w niebo wysoki słup ognia. Więcej: http://bit.ly/355pvWZ#strazpozarna #jrg #osp #policja #budynek #pozar #firma

Gepostet von Na sygnale am Sonntag, 8. Dezember 2019

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. I jak tu nie zaostrzać przepisów ustawy o odpadach i ustawy śmieciowej? Odpady pochodzenia chemicznego są niejednokrotnie bardziej niebezpieczne niż czyste substancje i mieszaniny chemiczne. Ścigać tych pseudoposiadaczy odpadów, którzy unieszkodliwiają je w magazynach i na składowiskach przez podpalanie i skażanie powietrza.

Skomentuj