Strażacy opanowali sytuację pożarową na składowisku odpadów w Woli Łaskiej (Łódzkie). W akcji gaśniczej brało udział ponad 100 strażaków. Źródło ognia zostało zlokalizowane, obecnie trwa dogaszanie pożaru.

Ogień na składowisku odpadów tworzyw sztucznych w zakładzie utylizacji TWK-ZAG w Woli Łaskiej w pow. łaskim wybuchł we wtorek ok. godz. 15.30.

“Powierzchnia pożaru miała ponad 600 mkw. Płonęła hałda składająca się głównie z odpadów z tworzyw sztucznych. Z ogniem na miejscu walczyło 105 strażaków z 33 zastępów. Udało im się opanować sytuację pożarową. Źródło ognia zostało zlokalizowane. Obecnie trwa dogaszanie pożaru” – poinformował rzecznik prasowy rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak .

Akcja dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin.

Płonęły głównie zgromadzone na składowisku tworzywa sztuczne – polietylen i polipropylen. To m.in. folie oraz inne plastikowe elementy. W związku z tym pożar spowodował duże zadymienie, jednak zdaniem strażaków nie zagrażało ono bezpieczeństwu mieszkańców, ponieważ dym unosił się w kierunku lasu.

W pożarze nikt nie został poszkodowany. Nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu ognia.

Czytaj więcej

Skomentuj