Jeden z pracowników poznańskiego urzędu miasta został zarażony koronawirusem. Na izolację domową skierowano 14 urzędników, którzy mieli kontakt z zarażonym.

Zarażony pracownik urzędu pracował w dziale finansowym głównym budynku przy Placu Kolegiackim w Poznaniu.

Obecnie wszyscy pracownicy urzędu miasta, którzy mieli bliski kontakt z osobą zakażoną, zostali skierowani na kwarantannę. Zostaną poddani badaniom w dniu wyznaczonym przez sanepid.

Zarówno pokój, w którym przebywała osoba zakażona, jak i pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytku zostały dokładnie zdezynfekowane przez profesjonalną firmę – zapewnia urząd miasta.

We wszystkich budynkach urzędu przez cały czas obowiązuje reżim sanitarny: pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy zachowana jest wyznaczona odległość, a w sytuacjach, gdy jest to niemożliwe – np. w windach – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

W budynkach urzędu znajdują się również liczne podajniki płynu do dezynfekcji rąk. Na drzwiach do sal reprezentacyjnych oraz konferencyjno-szkoleniowych wywieszono informację o maksymalnej liczbie osób mogących korzystać jednocześnie lub w nich przebywać oraz o obowiązku zachowania odstępu 1,5 m pomiędzy uczestnikami spotkania. Miejsca ustawienia krzeseł są oznakowane, tak aby zachować wymagane odległości.

Czytaj więcej

Skomentuj