Centrum Działań Środowiskowych „Starołęka”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie filia Nowe Miasto wraz z mieszkańcami i portal ZielonaLekcja.pl zapraszają dziś – 7 października w godz. 15-18 na imprezę środowiskową pn. „Barwy jesieni 2”.

Odbędą się zabawy przy muzyce, jesienne konkursy oraz podsumowanie akcji ekologicznej „Zielono mi”, którą koordynował portal ZielonaLekcja.pl.

Akcja "Zielono mi" rozpoczęła się W drugiej połowie sierpnia w Centrum Działań Środowiskowych „Starołęka”. W ramach akcji odbył się cykl warsztatów. Ponadto na uczestników czekały zajęcia praktyczne oraz ciekawe wycieczki i akcje z udziałem społeczności lokalnej.

Poruszono takie zagadnienia jak:
    * odpady (segregowanie, recykling, niebezpieczne odpady),
    * energia (oszczędność energii, odnawialne źródła),
    * woda (oszczędność i ochrona wód),
    * świadoma konsumpcja, Fair Trade, zdrowa żywność,
    * Natura 2000, formy ochrony przyrody, parki narodowe w Polsce
    * Zwierzę to nie rzecz – nauka poszanowania żywych stworzeń.

Zajęcia odbywały się w CDŚ przy ul. Św. Antoniego 50 oraz w terenie – uczestnicy zwiedzali m.in. składowisko odpadów w Suchym Lesie, ścieżkę Doliną Głuszynki w Nadleśnictwie Babki oraz market w poszukiwaniu opakowań z ekoznakami.

W ramach podsumowania akcji odbędzie się też wymiana surowców wtórnych na cenne nagrody. Festyn odbywa się przy ul. Świętego Antoniego 55 w Poznaniu, w godz. 15.00-18.00.

źródło: zielonalekcja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj