Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Poznań. Ponownie tylko jedna oferta w przetargu na grupowy zakup energii elektrycznej

Poznań. Ponownie tylko jedna oferta w przetargu na grupowy zakup energii elektrycznej
MŁ/PAP
07.12.2022, o godz. 8:55
czas czytania: około 2 minut
0

W powtórzonym przetargu na grupowy zakup energii elektrycznej w 2023 r. wpłynęła jedna, opiewająca na 354 mln zł oferta - poinformował we wtorek poznański magistrat. We wrześniu samorząd unieważnił postępowanie, bo jedyna złożona propozycja wynosiła 409 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Poznański magistrat podał, że podobnie jak w poprzednim przetargu, do samorządu wpłynęła tylko jedna oferta od firmy Enea S.A. “Zaproponowana kwota wynosi ponad 354 mln zł. W przeliczeniu na ceny jednostkowe zakupu energii to ponad 1,6 tys. zł za MWh” – podano.

W komunikacie podkreślono, że we wrześniowym postępowaniu samorządowi zaoferowano dostawy energii elektrycznej za 409 mln zł, co oznacza, że cena jednostkowa wynosiła 2,7 tys. zł za MWh. “Przetarg powtórzono, bo cena zaoferowana w pierwotnym, wrześniowym postępowaniu znacznie przekraczała możliwości finansowe miasta” – zaznaczono.


Niemal pięciokrotny wzrost cen energii? Poznań zamierza unieważnić przetarg na dostawę prądu


 

Mechanizmem ustawowego wsparcia

“Do końca obecnego roku Poznań płaci 577,5 zł za MWh. Dlatego zarówno miasto, jak i pozostali uprawnieni członkowie grupy zakupowej ubiegać się będą o objęcie mechanizmem ustawowego wsparcia. Polega on na wyznaczeniu ceny maksymalnej zakupu energii elektrycznej dla roku 2023, która wynosi 785 zł za MWh” – wskazano w komunikacie.

Magistrat poinformował również, że trwa procedura przygotowania do podpisania umowy z wybranym przedsiębiorstwem energetycznym.

W grupowym zakupie energii elektrycznej na 2023 r. oprócz samorządu Poznania i podległych mu jednostek, takich jak np. szkoły czy miejskie przedsiębiorstwo komunikacji, bierze udział 14 gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań, a także spółki i instytucje kulturalne działające w stolicy Wielkopolski i jej okolicach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024