Wiceprezydent Poznania Jakub Jędrzejewski na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta przeprosił poznaniaków za trudną sytuację związaną z zalegającymi w wielu miejscach śmieciami. Wcześniej lokalne media podawały liczne przykłady miejsc w mieście, w których po okresie świąteczno-noworocznym nie opróżniono przepełnionych kontenerów na śmieci.

Śmieci mają jak najszybciej zniknąć z osiedli – to oczekiwanie wiceprezydenta Jędrzejewskiego. Spotkał się on w tej sprawie z kierownictwem Zwiazku Miedzygminnego Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej i firmami wywożącymi śmieci. Jak zaznaczył Jakub Jędrzejewski GOAP poprosił firmy odbierające śmieci o zabieranie również nieoznaczonych odpadów. Zachęcił również do czasowej rezygnacji z ważenia odpadów, co ma przyspieszyć odbieranie zalegających nieczystości. Jędrzejewski zaznaczył, że problemy z odpadami wynikały również z godzin otwarcia składowisk. Podkreślił, iż żałuje, “że dyrekcja GOAPu sama nie podjęła działań w tej sytuacji”.

ZM GOAP w komunikacie na swojej stronie internetowej również przeprosił mieszkańców za niedogodności, prosząc zarazem o zrozumienie zaistniałej sytuacji. “Spowodowana jest ona nałożeniem się prowadzonej od tygodni operacji wymiany pojemników z występującym zwykle w okresie świątecznym znacznym wzrostem ilości odpadów komunalnych. Ponadto przejęcie obsługi poszczególnych sektorów przez jednego wykonawcę spowodowało także konieczność ujednolicenia harmonogramów odbioru odpadów” – czytamy w komunikacie.

Eko lokator Toruń

Podczas spotkania zarządu ZM GOAP z kierownictwami wybranych w przetargu konsorcjów Remondis Sanitech i FB Serwis, które od 1 stycznia 2015 r. w pełni odpowiadają za świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ze wszystkich 22 sektorów Związku ustalono podjęcie natychmiastowych i zdecydowanych działań zmierzających do jak najszybszego usunięcia odpadów zalegających na niektórych nieruchomościach.

Wykonawcy zobowiązali się skierować do obsługi dodatkowe pojazdy i ekipy odbierające odpady oraz wydłużyć czas ich pracy. W poniedziałek, 5 stycznia, w Poznaniu odpady odbierało ponad 150 specjalistycznych samochodów należących do obu wykonawców. Od środy będzie ich jeszcze więcej i będą pracować dłużej, a także w sobotnie przedpołudnie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj