Trzy miejskie plaże nad Wartą będą latem zagospodarowane przez wyłonionego w przetargu zarządcę. Jego zadaniem będzie nie tylko dbanie o porządek, ale i organizacja różnych wydarzeń.

Do dziś (wtorek) można składać oferty zorganizowanym przez miasto przetargu na organizację, zarządzanie oraz zagospodarowanie terenów plaż miejskich. Procedura zastała poprzedzona dialogiem technicznym z podmiotami, które mają doświadczenie w organizowaniu takich przedsięwzięć.

Plaże mają być zlokalizowane w trzech miejscach nad Wartą: w okolicach parku Szelągowskiego, przy osiedlu Piastowskim (przy moście Królowej Jadwigi) oraz w dotychczasowej lokalizacji, czyli w sąsiedztwie KontenerArt.

Procedura przetargowa zakłada organizacje oraz zagospodarowanie tych terenów między innymi poprzez działania aktywizujące, zarówno sportowe, jak również edukacyjne czy kulturalne. Ważne, aby skierowane były one do różnego typu odbiorów. Zarządca będzie miał również obowiązek dbać o porządek i bezpieczeństwo plaż. – Plaże miejskie to jeden z kluczowych elementów symbolicznego powrotu nad Wartę. Mam nadzieję, że będzie to przełomowy rok, który otworzy tą przestrzeń dla mieszkańców i turystów. Oczywiście nie poprzestajemy na lądzie. Od tego sezonu chcemy uruchomić także otwartą żeglugę z pomostami i wypożyczalnią sprzętu wodnego – mówi zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Otwarcie plaż przewidziano na początek czerwca. Z ich uroków będzie można korzystać do końca sierpnia, choć miasto nie wyklucza opcji przedłużenia sezonu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj