Prawie 500 tys. zł z budżetu miasta dostali poznańscy naukowcy na prowadzenie ciekawych i ważnych badań naukowych – poinformowało Radio Merkury.

Przy tej okazji podsumowano badania realizowane za pieniądze przyznane w ubiegłym roku. Pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dzięki miejskim funduszom badali ścieki w oczyszczalni w Kozichgłowach. Sprawdzali jaka jest zawartość amfetaminy w tych nieczystościach.

Jak mówi przedstawicielka uczelni Jolanta Kłos dzięki temu władze miasta będą mogły dowiedzieć się, ile osób w Poznaniu jest uzależnionych od tego typu narkotyku. – Wyniki to jest rzecz, która interesuje wszystkich najbardziej, ale w projekcie finansowanym przez miasto było przede wszystkim opracowanie metody badawczej. Możemy jednak potwierdzić, że stężenie związków z grupy amfetamin jest istotne i widoczne w ściekach miasta Poznania. Jednak na dokładne wyniki badań trzeba jeszcze poczekać – mówi Jolanta Kłos.

Jak informuje Radio Merkury, w ubiegłym roku miasto przekazało na ten projekt niewiele ponad 20 tysięcy złotych. Naukowcy mogą jednak kontynuować badania dzięki środkom z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

źróło: Radio Merkury

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj