Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner pren 1 970 x 250

Poznań: ulice w śródmieściu wypełnią się zielenią

0

1 / 2

Na kolejnych ulicach w Poznaniu, pomiędzy kamienicami pojawi się więcej zieleni. Poprawi się mikroklimat oraz estetyka okolicy.

Wprowadzanie zieleni to konieczność w dobie adaptacji do zmian klimatu. Szczególnie w mieście, gdzie sprzyja ona retencji wód (mniej podtopień podczas coraz bardziej intensywnych opadów), obniżaniu temperatury w gorące letnie dni, daje cień przechodniom, zatrzymuje pyły, poprawia jakość powietrza.

W najbliższym czasie prace związane z zagospodarowaniem zielenią prowadzone będą na dwóch śródmiejskich ulicach: Mickiewicza i Limanowskiego.

Pasy zieleni na ul. Mickiewicza

Ulica Mickiewicza na Jeżycach była poddana w ubiegłych latach zmianom w zakresie organizacji ruchu. Tak by poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytków ruchu, uwolnić chodniki od parkujących pojazdów i zapewnić możliwość swobodnego przemieszczania się. Kolejnym etapem po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu jest wprowadzenie zieleni. Obecnie na realizowanym odcinku ul. Mickiewicza od ul. Zwierzynieckiej do ul. Sienkiewicza (po stronie zachodniej) rosną lipy w tzw. misach drzew. Po zmianach na tym odcinku pojawią się pasy zieleni z różami, bylinami i hiacyntami. Realizacja zadania finansowana jest przez Radę Osiedla Jeżyce.

Mniej betonu na ul. Limanowskiego

Z kolei na ul. Limanowskiego na Łazarzu prace będą prowadzone na dwóch odcinkach. Od ul. Głogowskiej do ul. Matejki (obustronnie) zaplanowane są odbruki nieużytkowanych fragmentów chodnika po zmianie sposobu parkowania w ramach Strefy płatnego Parkowania. Parkowanie odbywa się na jezdni, równolegle. Natomiast od okolic posesji oznaczonej nr 15 do wyjazdu w ul. Jarochowskiego (po stronie kościoła) nowe nasadzenia powiązane są z remontem chodnika. Również tutaj w pasie pomiędzy drzewami będą posadzone krzewy ozdobne, byliny i rośliny cebulowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że mniej betonu wokół drzew pozwoli im zachować jak najdłużej jak najlepszą kondycję.  Prace finansowane są ze środków przeznaczonych m.in. na zieleń w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

Czytaj więcej

Skomentuj

css.php