W Poznaniu nasiliło się zjawisko kradzieży rusztów wpustów ulicznych i pokryw włazów kanalizacyjnych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

– Od początku tego roku do końca września zanotowaliśmy kradzieże 243 rusztów (tzw. kratek) i 68 pokryw włazów kanalizacyjnych – informuje ZDM.. Tylko w ciągu ostatnich czterech tygodni na ulicy Czekalskie co tydzień giną dwa ruszty. Zdarza się, że kradzione są te dopiero co zamontowane. Kradzieże miały również miejsce na ulicach: Ryby, Kłońskiej, Szpaków, Panny, Zodiakowej, Lubszańskiej, Skorpiona, Unii Lubelskiej, Obodrzyckiej, Czechosłowackiej, Jasielskiej, Wołowskiej, na której ZDM stwierdził brak sześciu rusztów. Wszystkie kradzieże zgłaszane są policji i straży miejskiej. Niedawno, dzięki działaniom operacyjnym policji ZDM otrzymał wiadomość, że 19 rusztów zostało odnalezionych w Kościanie.

– Prosimy mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby, które zachowują się podejrzanie w pobliżu elementów infrastruktury kanalizacyjnej. Często ubrane są w stroje sugerujące, że pracują w służbach miejskich lub firmach pracujących na zlecenie np. Zarządu Dróg Miejskich. W takich przypadkach prosimy o natychmiastowe wezwanie policji lub straży miejskiej. Prosimy o zanotowanie numerów rejestracyjnych samochodów, którymi poruszają się podejrzani, wykonanie fotografii na przykład telefonem komórkowym. O szczególną uwagę prosimy mieszkańców, których posesje nie znajdują się przy głównych ciągach komunikacyjnych, zwłaszcza na obszarze Nowego Miasta, gdzie notujemy najwięcej kradzieży – apelują urzędnicy z ZDM.

Wymiana rusztów, włazów wiąże się nie tylko z kosztami. Powoduje niebezpieczne sytuacje drogowe. W ich rezultacie może dojść do uszkodzeń pojazdów, mienia a przede wszystkim do zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

źródło: ZDM w Poznaniu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj