Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Poznański Park im. ks. Tadeusza Kirschke w nowej odsłonie

Poznański Park im. ks. Tadeusza Kirschke w nowej odsłonie
R.G.
11.08.2022, o godz. 11:21
czas czytania: około 2 minut
0

Trwa rozbudowa ścieżek spacerowych w parku im. ks. Tadeusza Kirschke w Poznaniu. Zamiast betonowych płyt pojawią się tam mineralne alejki. Nie zabraknie też nowych roślin: drzew, krzewów i traw. W planie jest min. uzupełnienie drzewostanu i budowa parku wodnego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B Sprawozdania roczne BDO [08.01-18.02.25]

Dzięki trwającym obecnie pracom pod nadzorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu, niezagospodarowana do tej pory część poznańskiego parku imienia księdza Tadeusza Kirschke usytuowanego pomiędzy ul. Nadolnik, Mariacką i Hlonda, zyska nowe oblicze.

W miejscu tzw. przedeptów i betonowych płyt pojawią się mineralne alejki i nowe nasadzenia. Parkowa zieleń zostanie uporządkowana tak, aby miejsce to stało się przyjazne mieszkańcom. Obszar zostanie też ponownie uformowany w taki sposób, by stworzyć tam warunki sprzyjające retencji wody.

Z myślą o zachowaniu roślinności

Wykonawca usunął już betonowe płyty i uformował teren. A  projekty budowlane weryfikowane są w terenie i na bieżąco korygowane. Przykładem może być korekta wcześniejszych planów i pozostawienie w parku trzech zdrowych robinii akacjowych, których usytuowanie  pierwotnie kolidowało z wyznaczoną trasą spacerową,

Drzewostan w dobrej kondycji

Dodajmy, że w parku im. ks. Tadeusza Kirschke rosną młode, ponad dwudziestoletnie klony pospolite, polne i jesionolistne, a także platany klonolistne, lipy drobnolistne, jesiony i topole. Ich stan w ocenie dendrologów jest bardzo dobry. Planowane są też nasadzenia kolejnych drzew.

Pojawi się tam zatem klon polny, jabłoń purpurowa i platan klonolistny. Celem tych działań jest nadanie miejscowemu drzewostanowi tzw. funkcji izolacyjnej. polegającej na ograniczaniu wpływu hałasu i zanieczyszczenia powietrza na otoczenie.

Nowy ogród wodny

W parku powstanie także ogród wodny, czyli zagłębienie terenu, w którym woda opadowa będzie wyłapywana i swobodnie wykorzystywana przez zieleń. Całość parkowego założenia zostanie uzupełniona trawami ozdobnymi i niskimi nasadzeniami (jaśminiowcem, różą pomarszczoną i tawułą Douglasa).

Obecność tych roślin sprzyjać ma bytowaniu owadów zapylających. W parku zainstalowane zostaną również ławki, kosze na śmieci i dystrybutory na worki na psie odchody.

Całość inwestycji zamknie się w kwocie około 583 tys. zł. Prace potrwają do października br. Jesienią park w nowej odsłonie powinien zostać oddany do użytku.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2025