1 / 7

Zarząd Transportu Miejskiego wybrał nowego operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego. Będzie nim firma Nextbike Polska, która zarządzała systemem PRM w minionych 3 latach.

Uruchamianie stacji w dotychczasowych 16. lokalizacjach już się rozpoczęło. Prawdopodobnie będą do dyspozycji rowerzystów 20 kwietnia. Nowe terminale będą najnowocześniejsze w Polsce i zostaną uruchomione najpóźniej do końca lipca. Podczas poniedziałkowej konferencji przedstawione zostały szczegóły przedsięwzięcia.

ZTM podpisał umowę z operatorem, na mocy której firma Nextbike Polska będzie zarządzała systemem oraz dostarczy i zamontuje nowe stacje. Jak podkreśla Tomasz Wojtkiewicz – prezes Nextbike Polska – Będą to najnowocześniejsze terminale w Polsce – z dużymi ekranami dotykowymi oraz z panelem umożliwiającym płatności kartami. To jeszcze lepsze bezpieczeństwo, bardziej precyzyjny pomiar ruchu rowerów, ale przede wszystkim wygoda dla użytkowników. 

Dyrektor ZTM Bogusław Bajoński zapewnia z kolei, że na nowych 14 lokalizacjach się nie zakończy – Planujemy uruchomienie dodatkowych stacji – ponad pierwotnie zaplanowane 30 – i modernizację obecnych terminali. Konkretne lokalizacje nowych stacji zostaną wytypowane po przeprowadzeniu konsultacji społecznych w maju. Obecnie ustalamy możliwości techniczne i funkcjonalne montażu w danym miejscu.

W minionym roku Poznański Rower Miejski został powiększony o 9 stacji (z 7 do 16) oraz o 90 rowerów (z 80 do 170).

Poznański Rower Miejski w latach 2012-2014 i plany jego rozbudowy na rok 2015

[poll id=”9″]

Czytaj więcej

Skomentuj