1 / 11

Z okazji Dnia Ziemi pracownicy firmy Abrys – wydawcy Portalu Komunalnego – wspólnie z przedsiębiorstwami działającymi w sąsiedztwie uprzątnęli dzikie wysypisko odpadów w poznańskiej dzielnicy Górczyn.

Wśród zebranych odpadów było kilkadziesiąt par butów, kurtek, naczynia kuchenne, sprzęt elektroniczny, opony, części samochodowe, monitory, dwie krótkofalówki, lustra, a nawet kanapa i gumowy czerwony kalosz. Odpadów było tak dużo, że wypełniły pokaźnych rozmiarów kontener.

Akcja sprzątania odbyła się w pobliżu skrzyżowania ul. Hetmańskiej i Dmowskiego w Poznaniu, w pobliżu siedziby firmy Abrys. To jeden z najbardziej zaśmieconych terenów w okolicy – stąd decyzja o jego uprzątnięciu.

Posprzątajmy okolicę!

Jako przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę na Górczynie i pracujące w obszarze ochrony środowiska czujemy się zobowiązani do działania. Szczególnie przy takich okazjach jak Dzień Ziemimówi Magdalena Dutka, prezes firmy Abrys.

–  Niestety mimo wzrostu świadomości ekologicznej, nadal wiele osób lekceważy temat właściwego postępowania z odpadami, czego przykładem było właśnie górczyńskie śmietnisko. Tego typu akcje są zdecydowanie potrzebne, a z zaangażowaniem podmiotów prywatnych, które dysponują odpowiednimi zasobami, mogą okazać się jeszcze bardziej efektywne – dodała prezes Dutka.

Akcja była koordynowana przez firmę Abrys. Działanie wsparła firma Remondis Sanitech, która zapewniła kontener na odpady i ich odbiór. Ponadto w akcji uczestniczyli pracownicy firm Fresenius Medical Care (działająca w sektorze usług medycznych) oraz Dalpo – producent materiałów samoprzylepnych. Wszystkie firmy mają swoje siedziby na poznańskim Górczynie.

Ekodekalog dla wszystkich

Działania firmy Abrys wpisują się w stworzony przez firmę Ekodekalog, czyli 10 podstawowych i prośrodowiskowych zasad, dzięki którym firmy mogą stać się bardziej przyjazne środowisku.

Zasady Ekodekalogu odnoszą się m.in. do postępowania z odpadami, korzystania z wody, energii, wydruków, elektromobilności.

– Ekodekalog ma za zadanie ułatwić firmom wchodzenie na ekologiczną ścieżkę, co może przynieść wiele korzyści zarówno samej firmie, jak i środowisku. To proste do wdrożenia zasady, które umieszczone w widocznym miejscu w firmie, mogą wspierać pracowników w ich rozwijaniu ich świadomości ekologicznej – mówi Magdalena Bielak, pełnomocnik zarządu Abrys.

Więcej na temat Ekodekalogu można przeczytać TUTAJ.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj