Pracownicy wodociągów zmuszani do szczepień i straszeni zwolnieniami? Spółka zaprzecza

Pracownicy wodociągów zmuszani do szczepień i straszeni zwolnieniami? Spółka zaprzecza
szp
04.08.2021, o godz. 10:54
czas czytania: około 2 minut
2

Prezes bydgoskich wodociągów miał zobowiązać do szczepień przeciw Covid-19 wszystkich pracowników, a kierownicy działów żądać list osób niezaszczepionych i straszyć zwolnieniami – twierdzi poseł Jakub Kulesza w piśmie skierowanym do prezesa MWiK w Bydgoszczy. Przedstawiciele spółki zaprzeczają.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W piśmie przesłanym do prezesa MWiK Bydgoszcza Stanisława Drzewiecki lubliński poseł Jakuba Kuleszy stwierdza, że w spółce wprowadzono przymus szczepień pod groźbą zwolnień. Powołuje się przy tym na wydane w spółce zarządzenie. „W Zarządzeniu wskazano iż pracodawca zapewnił wszelkie możliwe środki eliminujące zagrożenie zarażeniem wirusem Sars-CoV-2. Pomimo tego, w treści § 1 Zarządzenia zobowiązał Pan wszystkich pracowników kwalifikujących się do szczepienia do niezwłocznego poddania się zalecanym szczepieniom ochronnym na Covid-19” – czytamy piśmie posła.

Na swoim profilu przytacza on też fragment zarządzenia. „Zobowiązuję wszystkich pracowników kwalifikujących się do szczepienia do niezwłocznego poddania się zalecanym szczepieniom ochronnym” – brzmi upublicznione zdanie.

Zarzuty dotyczą też kierownika działu finansowego, który miał żądać od szefów innych działów list z nazwiskami niezaszczepionych podwładnych. Poseł cytuje treść maila przesłanego do kierowników i zastępców, który brzmi: „Na polecenie Zarządu proszę o pilne przesłanie listy niezaszczepionych pracowników. Nie dotyczy to osób, które czasowo nie zostały zakwalifikowane do szczepień. Na dane czekam do jutra do godz. 8.30”.

Dodatkowo – jak twierdzi – pracownicy firmy zgłaszali, jakoby kierownicy działów w rozmowach z nimi zapowiedzieli zwolnienia z pracy osób, które nie poddadzą się szczepieniu przeciwko Covid-19.

W rozmowie z Radio PiK przedstawiciele MWiK w Bydgoszczy odpierają zarzuty. – Miejskie Wodociągi i Kanalizacja to pracodawca, który działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i szanuje prawa swoich pracowników – mówi Alicja Stróż. – Kierownik działu finansowego nie żądał nigdy żadnych list niezaszczepionych pracowników od szefów innych działów. Nieprawdą jest również to, że pracownicy za brak informacji o szczepieniu straszeni byli zwolnieniami – podkreśla.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


fałszywa pandemia

Komentarz #161730 dodany 2021-08-06 15:36:51

coś mi te wodociagi bydgoskie smierdzą, krętaczą


Komentarz #161789 dodany 2021-08-09 09:49:54

Ciekawe co powie Pan Poseł jak pracownicy wodociągów zaczną masowo chorować , co ludzie nie będą zużywać wody czy zrzucać ścieków . Będzie marudził , że zarząd spółki sobie nie radzi. Nie ma obowiązku pracy w wodociągach i jeśli się komuś nie podobają warunki do droga wolna ...

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024