Ustawa Prawo Wodne ma zacząć obowiązywać 1 stycznia 2016 r. Pamiętając o tym, że projekt jeszcze nie trafił do parlamentu oraz że ustawa liczy 501 artykułów, a więc zakres materiału jest ogromny, to nie ulega wątpliwości, że przed parlamentarzystami postawiono bardzo ambitne zadanie – mówi mec. Bujny i stawia pytanie, czy takie zadanie jest realne.
Co zmieni nowa ustawa? – Z punktu widzenia samorządów istotne jest na pewno to, że nadzór i kontrolę nad spółkami wodnymi przechodzi z powiatów na szczebel gminny. Druga istotna kwestia to nałożenie nowych zadań na gminy poprzez zobowiązanie ich do wydawania decyzji w zakresie utrzymania rowów melioracyjnych – tłumaczy J. Bujny.
Benek
Komentarz #65 dodany 2015-04-16 07:46:10
Najlepiej wszystkie obowiązki, łącznie z finansowaniem przekazać gminom, bo one muszą te mrzonki realizować. Warszawka tylko będzie pobierać pieniądze z podatków i pławić się w luksusach. Zwiedzając świat i marnując pieniądze podatników. A w gminach niech zapieprzają i szukają pieniędzy. Można tylko pogratulować kolejnego głupiego pomysłu nie wiadomo czyjego, bo u nas nie żadnej odpowiedzialności.