Premier we wtorek z wizytą na Bornholmie ws. współpracy energetycznej

Premier we wtorek z wizytą na Bornholmie ws. współpracy energetycznej
MŁ/PAP
25.08.2022, o godz. 12:53
czas czytania: około 1 minuty
0

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek złoży wizytę na Bornholmie, gdzie spotka się z szefami rządów Danii, Estonii, Finlandii i Łotwy, prezydentem Litwy oraz szefową KE - poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Głównym tematem rozmowy będą kwestie energetyczne - dodał.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Müller wskazał, że spotkanie zostało zorganizowane przez szefową duńskiego rządu Mette Frederiksen i będzie ono poświęcone wzmocnieniu współpracy dotyczącej bezpieczeństwa energetycznego w regionie Morza Bałtyckiego.

Jak mówił, w spotkaniu obok premier Danii i premiera Morawieckiego udział weźmie prezydent Litwy Gitanas Nauseda oraz szefowie rządów: Estonii – Kaja Kallas, Finlandii – Sanna Marin i Łotwy – Kriszjanis Karinsz. Podczas spotkania obecna będzie także szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Integracja systemów energetycznych w regionie

“Głównym tematem rozmowy będzie większa integracja systemów energetycznych w regionie. Wiąże się to z bieżącą sytuacją bezpieczeństwa energetycznego oraz wolą krajów do rezygnacji z importu paliw z Rosji” – oświadczył rzecznik polskiego rządu.

Zaznaczył, że liderzy omówią także możliwości rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym energii pochodzącej z farm wiatrowych na Bałtyku, jeśli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego. “Podczas spotkania przyjęta zostanie wspólna deklaracja w tym zakresie” – zapowiedział Müller.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024