Krzysztof Dąbrowski, wieloletni prezes Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni w Grudziądzu został odwołany. Stało się to na kilka dni przez uroczystościami 120-lecia przedsiębiorstwa.

– Rada Nadzorcza spółki Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnie 16 grudnia jednogłośnie odwołała z funkcji Prezesa Zarządu Krzysztofa Dąbrowskiego. Jednocześnie powołano nowych członków zarządu: Tomasza Pasikowskiego, który swoje obowiązki obejmie od 9 stycznia 2020 r. oraz Joannę John-Błażyńską, która obowiązki objęła z chwilą powołania – informuje rzeczniczka prezydenta Grudziądza Beata Adwent.

Tomasz Pasikowski to były wiceprezydent i prezydent Grudziądza, pracował też na stanowisku dyrektora generalnego Ministerstwa Finansów. Zasiadał również m.in. w Zarządzie Narodowego Banku Polskiego, był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Przewozów Regionalnych. W marcu 2017 został prezesem TARR Centrum Innowacyjności. Joanna John-Błażyńska jest prezesem Grudziądzkiego Parku Przemysłowego od początku istnienia spółki, czyli od 2004 r.

Gdy prezydent Maciej Glamowski obejmował urząd przed rokiem, Krzysztof Dąbrowski został jego pełnomocnikiem od spraw inwestycji i gospodarki komunalnej. W kwietniu tego roku prezes Dąbrowski złożył rezygnację z tej funkcji, ale prezydent jej nie przyjął, pozostawiając Dąbrowskiego na stanowisku do czasu powołania drugiego wiceprezydenta.
W lipcu po decyzji Rady Nadzorczej wodociągów prezydent podpisał z Krzysztofem Dąbrowskim, jedynym kandydatem na to stanowisko, umowę na kolejną 4 letnią kadencję.

23 grudnia grudziądzkie wodociągi będą świętować 120-lecie istnienia. W ten piątek ma się odbyć uroczysta gala.

Źródło: pomorska.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Panie Glamowski teraz proszę ubrać rękawice i iść sortować śmieci. Jak Panu nie wstyd odwołać z funkcji prezesa człowieka który rozwinął MWiO który dbał o pracowników który na pierwszym miejscu stawiał dobrobyt. Ja się Pana pytam dla czego po co i jakim prawem został odwołany tym bardziej gdzie był na urlopie .Co Pan Panie Glamowski zrobi jak pracownicy MWiO zaczną się zwalniać

Skomentuj