Rozmawiamy z wieloma inwestorami ws. dużej inwestycji w Stalowej Woli z branży elektromobilności – powiedział PAP prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, który w poniedziałek wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim spotkał się z inwestorami z Korei Płd.

Szef rządu w poniedziałek ruszy w objazd po kraju, by promować zaprezentowany w sobotę Polski Ład, czyli firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jednym z przystanków na trasie była Stalowa Wola, gdzie premier promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydent Stalowej Woli poinformował, że wraz z Morawieckim rozmawiali z “ważną delegacją koreańskiego inwestora, który jest zainteresowany Polską i Stalową Wolą”.

Nadbereżny pytany później przez PAP o spotkanie oświadczył, że “Polska i nasza lokalizacja jest w bardzo dużym zainteresowaniu branży elektromobilności”. “To ta branża, która tutaj odnajduje swoje szanse pod względem zabezpieczenia energetycznego powierzchni i działek, które są prowadzone” – mówił.

“Do tego prezentujemy nowy układ drogowy, który powstaje dzięki inwestycjom rządowym i samorządowym. Budzi to duże uznanie że strony inwestorów zagranicznych. Jesteśmy w toku badania i negocjacji więc zbyt wiele informacji nie można ujawnić” – zaznaczył prezydent Stalowej Woli.

Dopytywany o rozmowy z koreańskimi inwestorami odparł, że “gdyby to się udało to oznaczałoby dla takiego miasta jak Stalowa Wola dużą odmianę gospodarczą, zmianę profilu, ale również duże zatrudnienie”.

Nadbereżny zaznaczył, że dzięki współpracy miasta z ARP i PAIH, była to już kolejna wizyta dużego zagranicznego inwestora zainteresowanego inwestycjami w Stalowej Woli.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj