Prezydent Włocławka zapowiada projekty społeczne i nowe miejsca rekreacji

Prezydent Włocławka zapowiada projekty społeczne i nowe miejsca rekreacji
jw
26.02.2024, o godz. 12:03
czas czytania: około 2 minut
0

Inwestycje, projekty społeczne, nowe miejsca rekreacji – podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta, prezydent Włocławka Marek Wojtkowski i jego zastępczyni Domicela Kopaczewska przedstawili plany dalszego rozwoju miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Jaki pomysł na rozwój mają włodarze Włocławka, trzeciego co do wielkości miasta w województwie kujawsko-pomorskim? Okazuje się, że za priorytetowe działanie uznano kontynuowanie polityki mieszkaniowej, ale też projektów infrastrukturalnych i rewitalizacyjnych. W planach znajduje się m.in. budowa trasy średnicowej Toruńska-Promienna, tunelu pod trakcją kolejową w ul. Wienieckiej, zaprojektowanie kładki pieszo-rowerowej w ciągu ul. Kaliskiej czy zagospodarowanie stadionu Przylesie to tylko niektóre z projektów planowanych do realizacji w kolejnych latach.

Prezydent Marek Wojtkowski podkreśla, że bardzo potrzebne są miejsca, w których mieszkańcy będą mogli spędzać swój wolny czas. W planach jest m.in. stworzenie centrów integracji społecznej/kulturalnej. Miejsca tego typu mają szansę powstać na kilku osiedlach.

Włocławek stawia na zieleń

Ponieważ Włocławek jest miastem zielonym, posiadającym tereny o naturalnych walorach przyrodniczych, cecha ta będzie rozwijana. Powstanie park Grzywno, zielony korytarz Śródmieścia łączący Plac Wolności z Parkiem Łokietka (park założony w 1968–1969 roku, zajmujący 4,5 ha, obok ogrodów i pagórków znajduje się tutaj pomnik Armii Krajowej oraz kościół garnizonowy wojska i policji), projektowane będzie przedłużenie nadwiślańskich bulwarów w kierunku osiedla Zazamcze, a popularny stadion Przylesie i wolny teren przy ul. Broniewskiego, który będzie do dyspozycji po zakończeniu budowy biurowca Tertio Ponte, zyskają nową jakość. Samorząd Włocławka chce też zagospodarować część wolnego placu przy ul. Wiejska/Zbiegniewskiej tak, aby stworzyć większe, osiedlowe miejsce rekreacji.

W najbliższym czasie mają być także realizowane projekty z zakresu rewitalizacji Włocławka, do których zalicza się m.in. przekształcenie ul. 3 Maja w woonerf, a więc rodzaj ulicy w strefie zurbanizowanej, w której położy się nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu, atrakcyjność przestrzeni i funkcji komunikacyjnej z priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Oprócz tego, włodarze zakładają przebudowę Placu Wolności, znajdującego się w centrum Włocławka.

Projekty prospołeczne i turystyczne

W przyszłości Włocławek zaprosi mieszkańców oraz turystów do Filharmonii i Małego Centrum Nauki Kopernik.

Jednym z priorytetów są projekty społeczne, m.in. budowa kolejnej 14-tki, rozszerzenie programu rodzicielstwa zastępczego, rozwój spółdzielni socjalnej i przygotowanie projektu Centrum Geriatrii 70+.

Włocławek zamieszkuje obecnie ponad 100 tys. mieszkańców.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024