Fortum Power and Heat Oy w konsorcjum z Zakładami Remontowymi Energetyki Katowice S.A. podpisało dzisiaj kontrakt na ponad 220 mln zł z Południowym Koncernem Energetycznym S.A. (Grupa Tauron). W ten sposób zrealizowany zostanie największy jak do tej pory pod względem wartości projekt redukcji tlenków azotu w polskich elektrowniach.

Przedmiotem kontraktu jest przystosowanie sześciu kotłów typu OP-650k pracujących w PKE S.A. Elektrowni Jaworzno III do standardów niższej emisji tlenków azotu. 

– Podpisanie kontraktu z konsorcjum Fortum i ZRE Katowice to kolejny punkt dużego programu ochrony środowiska, jaki od lat realizuje Południowy Koncern Energetyczny. W Elektrowni Jaworzno III, po budowie odsiarczalni i uporaniu się z problemem popiołu, przyszła kolej na inwestycje, które w znacznym stopniu ograniczą emisję tlenków azotu. Działania na rzecz środowiska wymagają od firm olbrzymich nakładów finansowych. Jednak o tym, że są to pieniądze dobrze wydane nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie chodzi tylko o konieczność wypełnienia wymogów emisyjnych stawianych przez Unię Europejską. Pragniemy także, by nasze środowisko było zdrowsze zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń – mówi Jan Kurp, prezes zarządu Południowego Koncernu Energetycznego.

Realizacja kontraktu rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w lutym 2016 r. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj