Spółki działające w branży odnawialnych źródeł energii informują, że rozpoczynają już montaż pierwszych zakontraktowanych instalacji fotowoltaicznych, które powstają ze wsparciem programu Prosument.

Można się spodziewać, że w najbliższym czasie na większą skalę ruszy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych w ramach złożonych wniosków w programie Prosument oraz instalacji, które skorzystają z taryf gwarantowanych zapisanych w nowej Ustawie o odnawialnych źródłach energii. Tylko jedna ze spółek, które dostarczają tego typu instalacje – Columbus Energy, ogłosiła, że łączna liczba już złożonych do niej wniosków w ramach Programu Prosument to ponad 500, a całkowita ich wartość przekracza 25 mln zł.

W pilotażowej sprzedaży trwającej tydzień Columbus Energy zakontraktowała umowy o wartości 3 mln zł. – Rozpoczęcie montaży mikroinstalacji fotowoltaicznych, które zostały przez nas już wcześniej zakontraktowane, jest jednym z najważniejszych etapów rozwoju naszej spółki. W ramach Programu Prosument złożyliśmy dla naszych klientów ponad 500 wniosków w prowadzonym naborze, podczas gdy ich łączna liczba złożonych w całej Polsce wynosi 2300. To pokazuje, że jesteśmy obecnie jednym z liderów na rynku fotowoltaiki dla klientów indywidualnych. Prowadzone instalacje będą rozliczone w trzecim kwartale br. – informuje Łukasz Górski, prezes zarządu Columbus Energy.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Od ekspertów innej krakowskiej firmy – Evle dowiedziałem się, że z uwagi na posunięcia obecnego rządu i Sejmu, PROSUMENT ma być wygaszany. Czy to jest informacja pewna na 100 procent?

    Czy wie ktoś, co stanie z taryfami gwarantowanymi FIT?

Skomentuj