Do iławskiego ratusza trafił projekt kompleksowej przebudowy parku miejskiego. Po przebudowie park ma stać się jedną z wizytówek centrum Iławy.

Iławski park miejski położony jest w samym sercu miasta. Jest to, obok bulwaru Jana Pawła II, najbardziej popularne miejsce spacerów i odpoczynku. – Dlatego podjęliśmy decyzję, by opracować projekt kompleksowej przebudowy parku miejskiego – mówi Jarosław Pruchniewski, kierownik wydziału bieżącego utrzymania Urzędu Miasta Iławy. Zgodnie z projektem, modernizacji ma zostać poddany nie tylko sam park, ale także tereny przyległe – okolice hali sportowo-widowiskowej, amfiteatru, ronda i postoju taksówek.

Zmieni się przede wszystkim zagospodarowanie zieleni. Powstaną wielobarwne dywany kwiatowe, kompozycje kwitnących krzewów i bylin, nasadzone zostaną nowe drzewa o formie kulistej. Całości dopełnią trawy o zróżnicowanej kolorystyce i fakturze. Powstaną też nowe alejki, zmieni się ich nawierzchnia. Dotychczasową kostkę brukową zastąpi kostka granitowa, bazaltowa i płyty granitowe oraz otoczaki.

Zaprojektowano także specjalny układ wodny, który weźmie swój początek z fontanny w oczku wodnym na jednej ze skarp i kierować się będzie w stronę istniejącej fontanny na placu głównym. Popularna iławska „żaba” obłożona zostanie mozaiką ceramiczną i na nowo oświetlona.

– W ostatnich latach udało się zmodernizować ulice w centrum Iławy – mówi burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. – Teraz chcielibyśmy na nowo zagospodarować wolne place i skwery, dlatego pracujemy aktualnie nad odpowiednimi projektami, których realizacja mogłaby się rozpocząć już w 2011 roku.

Gotowa jest już koncepcja zagospodarowania wolnej przestrzeni na placu między ratuszem miejskim a szkołą podstawową. Koncepcja zakłada stworzenie stylowej galerii w formie skweru, oddzielonego od ulicy szklanym parawanem. W planach jest też przygotowanie projektu zagospodarowania skweru między Galerią Handlową „Jeziorak” a restauracją „Yellow”.

źródło: ilawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj