Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30
PU
05.12.2022, o godz. 12:38
czas czytania: około 2 minut
0

Światowy lider wśród producentów specjalistycznych pomp perystaltycznych i technologii przepływu płynów poinformował o wdrożeniu perystaltycznych pomp dozujących Qdos 30 w procesie uzdatniania wody w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu. Rozwiązanie pozwoliło znacząco obniżyć czasochłonność i koszty obsługi urządzeń.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu dostarcza wodę mieszkańcom miasta od ponad 65 lat. Oświęcimskie wodociągi zasilają 60 tys. odbiorców za pomocą blisko 500 kilometrów sieci wodociągowej wraz z przyłączami, natomiast ścieki odprowadzane są przez 180-kilometrową sieć sanitarną. Najwyższą jakość wody zapewnia własne laboratorium oraz nowoczesny system bio-monitoringu.

Kluczowa dezynfekcja

Jednym z kluczowych etapów uzdatniania wody pitnej jest jej dezynfekowanie przy pomocy roztworu dwutlenku chloru – substancji odkażającej o silnie utleniającym działaniu. Jednak zarówno pompy, jak i inne elementy instalacji muszą być przystosowane do pracy w silnie korozyjnym środowisku. Dlatego do dozowania dwutlenku chloru Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wdrożyło dwie pompy Qdos 30 firmy Watson-Marlow Fluid Technology Solutions, o wydajności do 500 ml/min, z głowicami ReNu pracującymi pod ciśnieniem 2 bar.

– Wykorzystywane przez nas wcześniej pompy wymagały częstej, czasochłonnej konserwacji, dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć kompaktowe, niewymagające częstej obsługi i łatwe do serwisowania pompy Qdos – mówi Bartłomiej Krawczyk, starszy mistrz ds. remontów wydziału produkcji wody w PWiK Oświęcim.

Testy trwały miesiąc

Decyzja o wdrożeniu została podjęta po przeprowadzeniu miesięcznego testu pomp w środowisku produkcyjnym. Testy przebiegły pomyślnie, od samego początku pompy spełniały wszystkie wymagania.

– Mimo korozyjnego środowiska działały bezawaryjnie, niezwykle precyzyjnie dozowały roztwór dwutlenku chloru, co jest niezwykle ważne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i spełnianie norm dotyczących wody pitnej. I działały praktycznie bezobsługowo – mówi Bartłomiej Krawczyk.

Prosta konstrukcja

Roztwór dwutlenku chloru jest zamknięty wewnątrz elastycznego i odpornego chemicznie przewodu, nie ma więc kontaktu ani z mechanizmem pompy, ani z otoczeniem zewnętrznym. Dzięki prostej konstrukcji, obejmującej minimalną liczbę części ruchomych, pompa jest trwała, niezawodna i cicha, nie potrzebuje też dodatkowych akcesoriów. Wymiana opatentowanej głowicy pompującej ReNu – jedynej części podlegającej zużyciu – może zostać przeprowadzona w ciągu zaledwie jednej minuty, bez stosowania specjalistycznych narzędzi.

– Pompy Qdos są coraz chętniej wykorzystywane przez polskie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne zarówno w procesach uzdatniania wody, jak i oczyszczania ścieków. Wysoko ceniona jest zarówno ich wysoka jakość, odporność chemiczna i niezawodność, jak i łatwość serwisowania, bezobsługowa praca czy stabilność i powtarzalność dozowania. Dzięki temu firmy oszczędzają czas i pieniądze, są też bardziej przyjazne dla środowiska – mówi Chrystian Zemla, inżynier sprzedaży Watson Marlow Sp. z o.o.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024