Pierwszy etap Bałtyckiej Odysei zaczyna się 18 stycznia. Gospodarzem tej wyjątkowej akcji jest znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

Trasa licząca 500 km, biegnąca ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej, podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików) uczestnicy – wolontariusze będą sprzątać ok. 50 km wybranej plaży.

Do akcji może dołączyć się każdy zainteresowany ochrony środowiska. Akcja wystartuje w Świnoujściu. Następnie kolejna grupa ochotników posprząta plaże do Wisełki, gdzie planowany jest nocleg. Drugiego dnia kolejna grupa posprząta plaże z Wisełki do Dziwnowa.

– Podczas pierwszego etapu wyprawy przemierzę jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju: Woliński Park Narodowy, gdzie liczę na spotkanie z niezwykłą przyrodą i krajobrazem oraz chcę nakręcić unikatowe zdjęcia do filmu. W akcji pomoże Woliński Park Narodowy, za co bardzo dziękuję  – mówi Dominik Dobrowolski.

W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Jej dopełnieniem będzie wystawa oraz raport na temat ilości śmieci oraz film prezentujący poszczególne etapy akcji.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj