Rusza nowy cykl wykładów w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Kuratorem spotkań pod hasłem „Przemyśleć miasto” jest Jacek Dominiczak – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zajmujący się teorią i metodologią projektowania dialogicznego, autor koncepcji Przestrzeni Dialogicznej oraz Kodu Tożsamości Lokalnej – narzędzia projektowania przestrzeni miejskiej. Pierwszy wykład „Miasto! Do widzenia, do jutra…” odbędzie się 19 listopada o godz. 19.00 w sieni IKM. Wstęp wolny.

Pora, by przemyśleć miasto i jego architekturę. Czas, by nasza współczesność odniosła się do teraźniejszości – do naszych fascynacji i marzeń, do naszych dzisiejszych wrażliwości – mówi Jacek Dominiczak, kurator cyklu.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Opisując cykl dwunastu spotkań poświęconym miastu i miejskości Jacek Dominiczak mówi: Nasze życia i przeżycia dzieją się w miastach formowanych przez planistów, urbanistów, architektów i budowniczych. Ich poglądy nie przychodzą znikąd – za codziennymi praktykami budowania stoją wpływowe poglądy i teoretyczne idee. Dzisiaj przyzwyczailiśmy się do budynków, których forma podąża za spełnianą przez nie funkcją; przyzwyczailiśmy się do budowli funkcjonalnych tak, jak funkcjonalne są maszyny. Przyzwyczailiśmy się też, by traktować miasto za narzędzie niezbędne dla naszego sukcesu i codziennie oczekujemy, że pomoże nam szybko załatwiać sprawy i sprawnie odbywać spotkania.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj