Zamiast wycinki - przeprowadzka. Drzewa z centrum Poznania przewieziono do osiedlowego parku

Zamiast wycinki - przeprowadzka. Drzewa z centrum Poznania przewieziono do osiedlowego parku
31.03.2021, o godz. 9:34
czas czytania: około 2 minut
0

W Poznaniu rozpoczął się kolejny etap prac Programu Centrum. Niestety okazało się, że konieczne było usunięcie klonów i cisów rosnących na terenie prac. Na szczęście drzewa i krewy nie zostały wycięte. Podjęto decyzję o przeniesieniu 11 klonów pospolitych oraz cisów pośrednich o powierzchni 59 metrów kwadratowych w inne miejsce Poznania. Oto jak wyglądała cała operacja.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

– Przesadzenie zieleni to trudny proces. Cieszę się, że udaje się go przeprowadzić. Mam nadzieję, że przesadzone drzewa i krzewy będą się dobrze rozwijać w nowych warunkach. Staramy się jak najlepiej dbać o poznańską zieleń i wprowadzać nową np. w centrum miasta, co widać na przebudowanych odcinkach ulic Św. Marcin i Taczaka. Chronimy zieleń, bo ona chroni nas – przed zanieczyszczeniami, ale też słońcem i wysokimi temperaturami – mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Z centrum Poznania do Parku Rataje

Zgodnie z uzgodnieniami z Zarządem Zieleni Miejskiej przesadzane są drzewa i krzewy rosnące do tej pory w pasie drogowym Al. Marcinkowskiego, na wysokości hotelu Rzymskiego.

– Pod kontrolą inspektora nadzoru terenów zieleni do Parku Rataje przesadzimy łącznie 11 klonów pospolitych oraz cisy pośrednie o powierzchni 59 metrów kwadratowych – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

3-letnia gwarancja

Roślinność, która zmieni lokalizację, podlega 3-letniej pielęgnacji gwarancyjnej. Jeśli mimo dołożonych starań nie wznowi ona wegetacji w nowych warunkach lub obumrze, na koszt wykonawcy inwestycji zostanie wymieniona na egzemplarze o takich samych parametrach, jakie miały rośliny przesadzone sprzed Hotelu Rzymskiego.

Na Al. Marcinkowskiego będą nowe nasadzenia

– Po przebudowie na Al. Marcinkowskiego nasadzonych zostanie 36 dębów kolumnowych, które stworzą nową perspektywę widokową na gmach Muzeum Narodowego i ul. Paderewskiego. Na przebudowanym obszarze pojawią się także m.in. berberysy i irgi, pod muzeum założony zostanie kwietnik nawiązujący do istniejących, pojawią się też trawniki – przypomina Grzegorz Bubula.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024