Ze względu na wysokie ceny gazu Holendrzy kupują coraz więcej drewna opałowego. “Już wyprzedaliśmy większość zapasów a zwykle ma to miejsce dopiero w lutym lub marcu” – powiedział dziennikowi „Algemeen Dagblad” Ronny van Beek z firmy Gebroeders.

Szalejące ceny gazu zmuszają mieszkańców Niderlandów do szukania alternatywnych metod ogrzewania mieszkań. Z informacji gazety wynika, że wielu z nich decyduje się drewno opałowe.

– Ze względu na wysoki popyt zapasy tego surowca są na wyczerpaniu. Codziennie odsyłamy około 30 osób z kwitkiem – powiedział „AD” van Beek, którego firma sprzedaje drewno opałowe. – Wcale nas to nie cieszy, bo nasi klienci są rozczarowani.

– Popyt jest bardzo duży, wszystko z powodu wysokich cen gazu – potwierdza Tom Lekkerkerker z Haardhoutbunnik, innej firmy handlującej drewnem, cytowany przez dziennik.

Na stronie internetowej Haars Hout klientów wita duży napis: „Możesz zamówić u nas drewno opałowe” z dopiskiem: „Aktualizacja. Obecnie brak na stanie!!! Ogromny popyt ze względu na wzrost ceny gazu”.

Czytaj więcej

Skomentuj