Niemal sto solarek i pługów czeka w Krakowie na pierwsze opady śniegu. Firmy wynajęte do odśnieżania zgromadziły zapasy ponad 5 tys. ton soli i 500 ton piasku. Akcję „Zima” koordynuje powołany przez Prezydenta Krakowa Miejski Komitet, w którym zasiadają przedstawiciele jednostek i spółek komunalnych.

Już od soboty, 30 października, w dyspozytorni ZIKiT dyżurują inspektorzy oddelegowani do koordynowania tegorocznej Akcji „Zima”. – Ich zadaniem będzie wysyłanie sprzętu do odśnieżania, gdy tylko w Krakowie zacznie padać śnieg – mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy miejskiej jednostki.

Pod koniec października rezydent Krakowa Jacek Majchrowski powołał Miejski Komitet Koordynacyjny do spraw Zimy 2010/1011. Na czele zespołu stoi dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Joanna Niedziałkowska. W skład Komitetu weszli przedstawiciele spółek miejskich, ZIKiT oraz Straży Miejskiej.

Rok temu na walkę z zimową pogodą miasto wydało 29 mln zł. To o 9 mln zł więcej niż rok wcześniej. – Tegoroczne prognozy mówią, że może być jeszcze ciężej, dlatego do Akcji Zima przygotowujemy się już od dłuższego czasu – zaznacza Jacek Bartlewicz. M.in. wykonawcy, wcześniej niż zwykle, zaczęli w swoich magazynach gromadzić zapasy soli.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj