Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Przygotuj się na wstrząs! Ostrzeżenia przed anafilaksją w komunikacji miejskiej

Przygotuj się na wstrząs! Ostrzeżenia przed anafilaksją w komunikacji miejskiej
jwo
20.07.2015, o godz. 11:45
czas czytania: około 2 minut
0

„Przygotuj się na wstrząs” to akcja objęta patronatem przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, w którą włączają się kolejne polskie miasta, m.in. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Częstochowa i Łomża. W pojazdach komunikacji miejskiej pojawią się plakaty dotyczące pierwszej pomocy dla osób doznających wstrząsu anafilaktycznego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Od 18 lipca na monitorach zamontowanych w autobusach i tramwajach w wybranych polskich miastach pasażerowie będą mogli zobaczyć animacje dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku wstrząsu anafilaktycznego. Przeszkoleni w tym zakresie zostaną również kierowcy, motorniczowie oraz pozostali pracownicy przedsiębiorstw komunikacyjnych.

Wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) może przytrafić się każdemu i w każdym miejscu. Może go wywołać reakcja alergiczna na pokarm, na leki, po wysiłku fizycznym, a także w wyniku użądlenia osy lub pszczoły.

Jak zareagować w kryzysowej sytuacji? Chcąc zwrócić uwagę pasażerów transportu miejskiego na problem wstrząsu anafilaktycznego, specjaliści stojący za kampanią „Przygotuj się na wstrząs!” już po raz kolejny postanowili przygotować pakiet informacji, który pozwoli odróżnić zasłabnięcie czy zawał od anafilaksji, a także przełamać lęk przy podejmowaniu akcji udzielania pierwszej pomocy.

62063_big

Pasażerowie podczas codziennych przejazdów będą mogli przeczytać, czym jest wstrząs anafilaktyczny, jakie są jego objawy i co należy zrobić w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkiem lub ofiarą takiego zdarzenia. Ponieważ w tej sytuacji liczy się każda minuta, ważna jest znajomość kilku podstawowych kroków, które mogą uratować czyjeś życie.

Akcja jest częścią kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”, objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i potrwa do końca wakacji.

Więcej informacji nt. kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” można znaleźć na stronach: www.odetchnijspokojnie.pl oraz na www.facebook.com/odetchnijspokojnie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024