5 lutego 2010 roku odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Ta impreza jest niezwykle ważna, gdyż jest okazją, aby podziękować osobom zaangażowanym w edukację ekologiczną – powiedział podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Kategorii Promotor Ekologii, które odbyło się w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Krzysztof Stanowski, podsekretarz stanu.

Następnie w Ministerstwie Środowiska, w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska odbyło się wręczenie statuetek i dyplomów laureatom i wyróżnionym w kategoriach: Samorząd Przyjazny Środowisku i Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku. Nagrody wręczyli Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz Michał Wojtczak, Senator RP, Sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej. Podczas spotkania obecny był także Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Tomasz Chróstny (UOKiK): w ponad połowie gmin była tylko jedna oferta na odbiór odpadów

Wieczorem wszyscy laureaci, wyróżnieni, a także przedłużający prawo do używania znaku i zaproszeni goście, przenieśli się do Hotelu Sofitel Victoria, gdzie odbyło się wręczenie nagród w pozostałych kategoriach: Europejska Nagroda Ekologiczna, Mecenas Polskiej Ekologii. Została także podsumowana XI Edycja Konkursu, a także wręczenie indywidualnych wyróżnień w postaci nadania tytułu Partnera Polskiej Ekologii m.in. podróżniczce Elżbiecie Dzikowskiej, byłemu Ministrowi Środowiska Janowi Szyszce, Głównemu Inspektorowi Ochrony Środowiska Andrzejowi Jagusiewiczowi.

Gościem honorowym Gali był Przewodniczący Narodowej Rady Ekologicznej – prof. Jerzy Buzek. 

Lista laureatów i wyróżnionych – zobacz tutaj.

źródło: przyjazni-srodowisku.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj