Pojemnik podzielony jest na przegródki, co sprawia, że wrzucony do odpowiedniego otworu przedmiot zostaje od razu posegregowany. Opisane otwory i sloty o specjalnych kształtach znajdują się w górnej części kontenera. Dzięki temu wiadomo, do której przegródki odpady powinny trafić.
Otworów i przegródek jest siedem. Każdy z siedmiu wewnętrznych pojemników ma 33 litry pojemności. Kontener oznakowano logotypem miasta oraz napisem “punkt zbiórki elektroodpadów”.
Kontenery wyprodukowane są z wysokiej jakości stali pokrytej farbą odporną na zdrapywanie (rysowanie) i laminowanego szkła o wysokiej odporności.
Podobne eko-kontenery na małe elektroodpady pojawiły się już m.in. w Legnicy, Sopocie, Nysie, Wieliszewie i Grodzisku Wielkopolskim. Gminy wykorzystują je nie tylko do zbierania małych odpadów problemowych, ale także do promowania idei recyklingu i przypominania, że elektroodpady są niebezpieczne dla środowiska, jeśli nie zostaną w prawidłowy sposób potraktowane przez właściciela, który chce się ich pozbyć. Powinny trafiać właśnie do takich pojemników lub do miejsc zbiórki elektro-sprzętów.
Źródło: UM Mikołów, UM Sopot
Komentarze (0)