Przyznano nagrodę dla najbardziej efektywnej energetycznie krakowskiej inwestycji mieszkaniowej

Przyznano nagrodę dla najbardziej efektywnej energetycznie krakowskiej inwestycji mieszkaniowej
dom
17.09.2020, o godz. 12:42
czas czytania: około 2 minut
0

Zespół budynków mieszkalno-usługowych przy ul. Lipskiej w Krakowie wyróżniony został w programie „Ciepło dla Krakowa”. To kolejna edycja nagrody dla najbardziej efektywnej energetycznie krakowskiej inwestycji mieszkaniowej, której pomysłodawcą i fundatorem są prtzedsiębiorstwa wytwarzające ciepło w wysokosprawnej kogeneracji i dostarczające je do odbiorców poprzez miejską sieć ciepłowniczą na terenie stolicy Małopolski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Efektywność energetyczna to jedno z najważniejszych narzędzi realizacji obecnej polityki energetyczno-klimatycznej w Europie. Coraz więcej mieszkańców zwraca uwagę na rozwiązania sprzyjające efektywności energetycznej mieszkań. Dlatego też partnerzy programu „Ciepło dla Krakowa”, którzy produkują ciepło w wysokosprawnej kogeneracji i dostarczają je do odbiorców poprzez miejską sieć ciepłowniczą na terenie Krakowa i Skawiny, po raz kolejny ufundowali nagrodę za zastosowanie najlepszych rozwiązań w tym zakresie w inwestycji mieszkaniowej w stolicy Małopolski.

Jury konkursowe, w skład którego weszło siedmiu niezależnych ekspertów dokonało oceny zgłoszonych do konkursu budynków. Kryteria oceny uwzględniały: poziom zapotrzebowania na energię użytkową, efektywność instalacji wewnętrznych, udział odnawialnych źródeł energii, emisję gazów cieplarnianych, posiadane certyfikaty oraz innowacyjność. Ostatecznie statuetkę przyznano deweloperowi Bryksy M2 za rozwiązania zastosowane w zespole budynków mieszkalno-usługowych przy ul. Lipskiej 4-6 w Krakowie.

– Nierozerwalnie z inteligentnymi, zrównoważonymi energetycznie miastami związane jest zrównoważone, energooszczędne budownictwo. Warunek ten spełniają inwestycje mieszkaniowe z optymalnie zaprojektowanym procesem dystrybucji energii i maksymalnym wykorzystaniem energii pochodzącej z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych oraz ze źródeł odnawialnych, takich jak słońce, wiatr czy ziemia. Coraz więcej widzimy takich rozwiązań, które chronią środowisko, a przy okazji również budżety mieszkańców. Dobrym przykładem efektywnego energetycznie budownictwa jest zwycięski zespół budynków firmy Bryksy M2 – powiedziała dr Małgorzata Fedorczak-Cisak, dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego.

Krakowski rynek ciepła jest unikalny w skali całego kraju, ponieważ funkcjonuje na nim trzech niezależnych producentów ciepła i jeden dystrybutor. Od lat w ramach marki „Ciepło dla Krakowa” realizowane są programy, które pozwalają na zwiększenie dostępności ciepła sieciowego oraz podniesienie komfortu i poprawę bezpieczeństwa życia mieszkańców Krakowa i Skawiny.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024