W związku na niekorzystne warunki pracy elektrowni i sieci elektroenergetycznej spowodowane wyższą niż zazwyczaj temperaturą powietrza Polskie Sieci Elektroenergetyczne proszą odbiorców o ograniczone korzystanie z prądu.

Utrzymująca się fala upałów wpływa niekorzystnie na warunki pracy elektrowni i sieci elektroenergetycznej. Niski poziom rzek oraz wysoka temperatura powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia powodują powstawanie coraz większych ograniczeń w produkcji energii elektrycznej. Prognozowane na kolejne dni warunki pogodowe nie wskazują na poprawę sytuacji.

– PSE SA, jako operator systemu przesyłowego, podejmują wszystkie niezbędne działania dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej na terenie kraju. Ich dostępny zakres jest jednak ograniczony – informuje Beata Jarosz z biura prasowego PSE.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

W związku z występującymi trudnościami, firma apeluje do wszystkich podmiotów i instytucji, a także gospodarstw domowych, o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zajmują się przesyłem energii elektrycznej na terenie całej Polski. Spółka odpowiada m.in. za bilansowanie systemu elektroenergetycznego oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. PSE są właścicielem ponad 13 400 km linii oraz ponad 100 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Co to za apel?? Ograniczenie zużycia energii w czasie upałów. Powinno to raczej brzmieć tak: Jesteśmy nieudacznikami z PSE, którzy nie inwestowali w Energetykę przez 30 lat, zatrudniamy tylko ludzi z marketingu i księgowych (inżynierów i projektantów ze świecą szukać) przejadamy pieniądze i nic nie robimy a jak mamy problem to apelujemy o zmniejszenie zużycia energii, bo nasze 30 letnie elektrownie , linie przesyłowe 400kV, 220kV nie dają rady i będzimy musieli płacić kary i nie będzie na nasze premie i nowe marmury w naszych siedzibach … taki apel to rozumiem przynajmniej jest wszystko jasne

Skomentuj