1 / 11

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego otworzył w poniedziałek zarządzany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Centralny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Polkowicach (woj. dolnośląskie).

22 czerwca w Polkowicach na Dolnym Śląsku oficjalnie otwarto Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Pierwszą atrakcją, którą przewidzieli organizatorzy było zwiedzanie całego obiektu. Uroczystość była jednak przede wszystkim okazją do spotkania przedstawicieli branży gospodarki odpadami i wymiany doświadczeń. Z myślą o nich po oficjalnych wystąpieniach gości zorganizowano konferencję. W jej trakcie przyjrzano się ostatnim zmianom w prawie oraz debatowano nad możliwymi rozwiązaniami, mającymi ułatwić rozwój całego sektora.

Budowa Centralnego PSZOK trwała ponad rok. Sama realizacja inwestycji wartej około 8 mln zł możliwa była dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wyłożył na ten cel ponad 4 mln zł.

W służbie mieszkańcom

Osoby, które mieszkają na terenach należących do Związku Gmin Zagłębia Miedziowego już od 1 kwietnia mogą bezpłatnie oddać odpady powstałe w gospodarstwach domowych. Nowoczesna i funkcjonalna zabudowa powstała dzięki wykorzystaniu doświadczenia partnerów z norweskiego regionu Drammen. Mieszkańcy mogą wyrzucać przywiezione odpady do odpowiednich kontenerów z rampy lub ustawionych w magazynie pojemników. Punkt zorganizowany jest tak, by zapewnić jak największą wygodę osobom tam przyjeżdżającym.

W Centralnym PSZOK znajdują się wiaty magazynowe i garażowe, plac do rozładunku odpadów i dostawy, wagi samochodowe, budynek socjalno-biurowy oraz sala konferencyjna. W jednej z wiat mieści się też magazyn odpadów niebezpiecznych, a obok niego w przyszłości powstać ma magazyn przedmiotów nadających się do ponownego użytku.

PSZOK Polkowice pełni też funkcję lokalnego centrum edukacji ekologicznej.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Dzięki takim inwestycjom powinno być czyściej, a segregacja odpadów odbywać się będzie na wyższym poziomie. Ważne jest informowanie mieszkańców gdzie i w jaki sposób mają oddawać odpady łącznie z ich segregacją.

Skomentuj