Portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl i Fundacja Kocham Polską Przyrodę zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży pt. “Ptasia Biesiada”. Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, a prace mozna nadsyłać do 15 marca.

Zadaniem uczestników jest sfotografowanie ptasich odwiedzin w karmniku. W konkursie mogą wziać udział dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat. Do wygrania barwne książki o skrzydlatych przyjaciołach autorstwa ornitologa Andrzeja G. Kruszewicza.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
1) dzieci do 10 lat
2) dzieci i młodzież 11-15 lat
3) młodzież 16-20 lat

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem i do 15 marca 2011 r. nadesłać drogą mailową na adres a.szymkowiak@zielonalekcja.pl jedno zdjęcie przedstawiające ptaka (lub ptaki) korzystające z karmnika. Zdjęcie proszę dodać jako załącznik, podpisując je wedle wzoru: nazwisko_imie, np. kowalska_anna.
W treści maila proszę podać tytuł zdjęcia, imię i nazwisko, wiek i  adres korespondencyjny oraz zgodę na wykorzystywanie zdjęć przez Organizatorów (treść oświadczenia jest zawarta w regulaminie).

Jury oceni prace i ogłosi wyniki do 15 kwietnia 2011 r. na portalu ZielonaLekcja.pl i na stronie Fundacji Kocham Polską Przyrodę.

Autorom najlepszym prac zostaną przyznane nagrody książkowe, ufundowane przez MULTICO Oficynę Wydawniczą.

    * W kategorii wiekowej do 10 lat, nagrodami jest sześć książek pt.  „Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach”, format: 23 x 26 cm, liczba stron: 108 stron, oprawa: twarda, typ publikacji: album. Jest  to autorska opowieść o naszych skrzydlatych przyjaciołach. To wspaniała książka dla całej rodziny. Barwne historie o życiu i zwyczajach ptaków uzupełniają zdjęcia wykonane przez najlepszych fotografów. Jej dodatkowym atutem jest przystępna cena. Ptaki towarzyszą autorowi w codziennym życiu, co sprawia, że historie o nich wzbudzają w czytelnikach niezwykłe emocje

    * W kategorii wiekowej 11-15 lat, nagrodami są cztery książki pt. "Pomagamy ptakom", autorstwa Andrzeja G. Kruszewicza, format: 17 x 25 cm, liczba stron: 64, oprawa: twarda, typ publikacji: poradnik. Dokarmianie – dokarmiajmy ptaki, ale mądrze, tak aby nie czynić im szkody. Budki lęgowe – wykonanie budki lęgowej, w której osiedlą się ptaki, tylko na pozór jest proste. Przyjazny ogród – jeśli chcemy mieć ptaki wokół nas, to pomóżmy im osiedlić się w naszym sąsiedztwie.

    *  W kategorii wiekowej 16-20 lat, nagrodą jest jedna dwutomowa pozycja “Ptaki Polski tom I i II – komplet" autorstwa dr. Andrzeja G. Kruszewicza, format: 24,5 x 30,5 cm, liczba stron: I – 392; II – 264, oprawa: twarda, płócienna w etui, typ publikacji: album. Jest to kompletna wiedza o ptakach, ptasim życiu, zwyczajach i charakterach. Pasjonujace opowieści dr. Andrzeja Kruszewicza wzbogacają aż trzy płyty CD z głosami ptaków, dołączone do obu tomów. "Ptaki Polski" to książki, które już dziś mają zapewnione miejsce w kanonie literatury przyrodniczej w Polsce.

Zapraszamy do udziału w konkursie!


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj