Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Rada RIPOK w strukturach Krajowej Izby Gospodarczej

Rada RIPOK w strukturach Krajowej Izby Gospodarczej
26.09.2014, o godz. 11:35
czas czytania: około 2 minut
0

Rada Przedstawicieli Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (Rada RIPOK) będzie funkcjonować przy Komitecie Ochrony Środowiska Krajowej Izby Gospodarczej. Prezydium KIG zdecydowało o włączeniu Rady w swoje struktury 18 września.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Na podstawie odpowiedniej uchwały władz KIG zostały określone ogólne ramy współpracy, natomiast szczegółowe relacje, w tym relacje finansowe i operacyjne zostaną wspólnie uzgodnione przez KOŚ KIG i Radę RIPOK.

Wskutek decyzji KIG Rada RIPOK stała się elementem organizacyjnym Izby, zachowując jednocześnie autonomię w działaniu. Uzyskała tym samym tożsamość instytucjonalną w ramach struktury KIG i możliwość formułowania stanowisk oraz reprezentowania na zewnątrz skupionych w Radzie RIPOK podmiotów.

– Takie umiejscowienie Rady RIPOK poza uzyskaniem „osobowości prawnej” i możliwości podejmowania formalnych działań reprezentujących nasze stanowisko stwarza nam także nowe, szerokie możliwości artykułowania głosu naszego środowiska jako ważnej gałęzi gospodarki oraz kluczowego elementu ochrony środowiska w Polsce – mówi Piotr Szewczyk, przewodniczący Rady. – Długość współpracy będzie głownie zależała od naszych potrzeb i ewentualnych decyzji w przyszłości o powołaniu własnej Izby lub innej formy organizacyjnej.

Piotr Szewczyk został jednocześnie powołany na funkcję Wiceprzewodniczącego Komitetu Ochrony Środowiska KIG. Obecnie trwają prace nad wspólnym wypracowaniem szczegółów współpracy obu stron. Po opracowaniu pakietu dokumentów zostaną one przekazane członkom Rady w celu wyrażenia opinii.

Rada Przedstawicieli Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (Rada RIPOK) jest  inicjatywą zakładającą stałe monitorowanie procesu wdrażania znowelizowanej ustaw związanych z gospodarką odpadami. Celem cyklicznych spotkań Rady RIPOK jest identyfikowanie problemów związanych z realizacją „rewolucji odpadowej”, wypracowanie możliwych rozwiązań  i przekazanie ich do kompetentnych w tym zakresie instytucji, co w efekcie ma zapewnić sprawne funkcjonowanie nowego modelu gospodarki odpadami i Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026