Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Rada zajmie się redukcją emisji

Rada zajmie się redukcją emisji
29.10.2009, o godz. 8:58
czas czytania: około 1 minuty
0

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak powołał Społeczną Rady ds. Narodowego Programu Redukcji Emisji. Szefem Rady został przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Główne cele Rady to opiniowanie dokumentów ministra gospodarki dotyczących Narodowego Programu Redukcji Emisji oraz doradztwo w sprawach związanych z wydawaniem pieniędzy na ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Według Waldemara Pawlaka działania Rady powinny prowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego, ograniczenia emisji i ograniczenia kosztów, by nasza gospodarka była konkurencyjna. Zadaniem Rady będzie wspierane rządu – zaznaczył. "Chcemy, by podejmowane decyzje miały szerokie wsparcie społeczne" – dodał.

Oprócz Jerzego Buzka do dwudziestoosobowej Rady weszli również m.in.: dwaj wiceprzewodniczący Rady – prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber i b. minister gospodarki Janusz Steinhoff, sekretarz – ekspert energetyki prof. Krzysztof Żmijewski, specjalista od spraw ocieplenia klimatu prof. Marek Sadowski i b. ambasador Janusz Reiter. 


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026