Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Radni i sołtysi gminy Nowe Skalmierzyce w ITPOK Poznań

Radni i sołtysi gminy Nowe Skalmierzyce w ITPOK Poznań
Cza
21.02.2023, o godz. 8:12
czas czytania: około 1 minuty
0

Wiele wskazuje na to, że w Polsce powstaną kolejne instalacje odzysku energii. Taka inwestycja ma nastąpić również w Ociążu k. Kalisza. Radni gminy Nowe Skalmierzyce sołtysi oraz mieszkańcy oglądali jak wygląda Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Niemal wszystko co nowe budzi ciekawość a zarazem pewien niepokój. Instalacje odzysku energii to wcale nie jest nowość na mapie Europy, bowiem z powodzeniem funkcjonują w wielu krajach również na innych kontynentach. W Polsce nie są jeszcze aż tak rozpowszechnione, jednak planuje się budowę nawet kilkudziesięciu tego typu obiektów. Dlatego planując tego rodzaju inwestycje, warto pokazać władzom lokalnym i mieszkańcom obiekty już funkcjonujące.

Pytania o bezpieczeństwo instalacji

Tak właśnie postępuje firma COM40, która chcąc zoptymalizować koszty energii i zachować miejsca pracy, zwiększając jednocześnie wpływy do budżetu gminy, zamierza wybudować instalację odzysku energii w Ociążu k. Kalisza. Radni, sołtysi i przedstawiciele mieszkańców gminy pojechali do Poznania, mogąc na własne oczy, zobaczyć jak funkcjonuje ITPOK. To pozwala w pewien sposób zobrazować plany COM40, choć oczywiście nie będą to takie same obiekty.
Gospodarz obiektu, Szymon Cegielski, członek zarządu PreZero Zielona Energia, opowiedział w szczegółach jak działania instalacja, a następnie oprowadził po jej zakamarkach. Duże wrażenie na gościach zrobił m.in. moment zrzucania odpadów przez śmieciarki oraz monitoring aktualnej emisji szkodliwych substancji. Nie zabrakło pytań, najwięcej z nich dotyczyło kwestii bezpieczeństwa i wpływu na środowisko, również związanych z przewozem odpadów.
itpok poznan (6)
itpok poznan (10)
itpok poznan (11)
itpok poznan (12)
itpok poznan (13)
itpok poznan (15)
itpok poznan (18)
itpok poznan (19)
itpok poznan (24)
itpok poznan (29)
itpok poznan (33)

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024